Геомрежите са специализирани геосинтетични материали, широко използвани в инфраструктурни инженерни проекти за стабилизиране и армиране на насипи, особено при стръмни скатове и насипи. Те са изработени от различни полимери и могат да бъдат заварени от ленти, екструдирани, тъкани или плетени от нишки. Геомрежите се характеризират с якост на опън от 20 до 1500 kN/m. Те гарантират значително повишаване на носимоспособността на земната основа. Могат да бъдат проектирани с до 120-годишен експлоатационен срок и са устойчиви на химична и биологична корозия.
Геомрежите могат също да се използват като част от геокомпозити в комбинация с нетъкан геотекстил: първите армират насипа, докато вторите я разделят и филтрират. Изборът на такова решение спестява монтажни разходи и го прави по-ефективно при слаби почви.
Геомрежи могат да бъдат поставяни на стръмни склонове и подпорни стени при разходи, които са значително по-ниски от традиционните бетонни гравитационни стени. Геомрежите също така намаляват необходимостта от големи количества инертен материал в конструкцията, което ги прави икономично решение.
Монтажът се състои от полагане на геомрежата върху подготвената основа и не изисква тежко оборудване. Може да бъде извършван при различни метеорологични условия.
Предлагаме геомрежи с висока коравина, която е важна при стабилизиране на насипа и генериране на необходимото странично ограничение. Благодарение на способността за равномерно разпределение на натоварването геомрежите значително намаляват появата на коловози дори при изключително неблагоприятни почвени условия.
Използваме геомрежи, които са високо устойчиви на повреда по време на монтаж, което е много важно при прилагане на сила при уплътняването на насипа. Очакваният експлоатационен срок е повече от 100 години.
Материалите на геомрежите не отделят опасни вещества в околната среда. Геомрежите позволяват намаляване на количеството инертен материал и цимент в покривния слой на пътната настилка. Резултатът е по-малко производствено въздействие и по-нисък въглероден отпечатък в сравнение с конвенционалните методи, както и по-малко първоначални транспортни емисии и по-малка необходимост от ремонти и поддръжка на повърхностите в бъдеще.
Свържете се с вашия местен представител!